Epsilon Lisans Organik Gelirini %863 Arttırdım

Epsilon Yayınevi’nin projelerinden biri olan Epsilon Lisans, Küçük Prens, Game Of Thrones, Saftirik, Mycat gibi markaların orjinal ürünlerini satmak üzere kurulmuş bir e-ticaret sitesi. Epsilon Lisans,  2017 Mayıs ayından itibaren çalışmaya başladık. Ürün bazında bakıldığında çok küçük fiyatlı ürünler yanı sıra orta segmentli ürünler de bulunmaktaydı ve rakiplerimiz n11, hepsi burada, d&r gibi büyük firmalardı.

Long tail anahtar kelimelere çalışmamız gerektiğini biliyor olsam da sadece SEO değil adwords çalışması da yaptığımda dolayı hangi anahtar kelimelerin daha fazla dönüşüm getirdiğini görebilmem benim için kolaylık sağladı.

İlk olarak rakiplerin neler yaptığını inceledim sonrasında neler yapmadığına baktım. Hangi anahtar kelimeler üzerinde de çalışabileceğimi hesapladıktan sonra ilk olarak teknik hataları düzeltmem gerektiğini biliyordum.

epsilon teknik hata

Bu satışlar elbette 1 ay gibi bir sürede bu kadar artmadı. Bu sonu. 2917 Mayıs-Haziran-Temmuz-Ağustos-Eylül aylarını itibaren alınmaktadır ve Eylül ayı son çalışma zamanım olduğu için buraya kadar alabildim. Artış grafiğini daha önce dediğim gibi bir anda olmayıp belirli bir periyot üzerinde olmuştur.

 

lisans gelir artış grafigi

Yorumunuzla Fayda Sağlayın!